O nas

Jarosław Jura, Ph.D.

Dr Jarosław Jura jest adiunktem na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Uczelni Łazarskiego. Prowadzi badania skoncentrowane na roli Chin w kontekście międzynarodowym. Jego zainteresowania naukowe obejmują przede wszystkim wpływ inicjatywy "Pasa i Szlaku" na państwa rozwijające się, efekty spillover chińskich inwestycji zagranicznych w Afryce, a także dynamikę multilateralizmu i normatywne aspekty polityki zagranicznej Chin. Te projekty, wspierane przez Narodowe Centrum Nauki, koncentrują się na badaniu wpływu Chin na globalną gospodarkę i politykę, wykorzystując interdyscyplinarne metody analizy. Artykuły jego autorstwa opublikowane w prestiżowych czasopismach naukowych, takich jak "Journal of Contemporary China" i "International Journal of Social Research Methodology", skupiają się na empirycznej analizie percepcji Chin w Afryce, na międzykulturowych relacjach pomiędzy Chińczykami a Afrykanami oraz na chińskim „modus operandi” w relacjach międzynarodowych i ich wpływie na relacje sino-afrykańskie w kontekście politycznym, ekonomicznym i społecznym.

Bogna Gawrońska-Nowak Ph.D.

Ekonomistka, uzyskała tytuł doktora habilitowanego na Wydziale Gospodarki Międzynarodowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz tytuł doktora na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Jest stypendystką i stażystką europejskich uczelni, m.in. London School of Economics, Univerista di Padova, Erasmus University oraz University of Glasgow. Koordynatorka i ekspertka licznych interdyscyplinarnych projektów badawczych, w tym projektów finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki (NCN), Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR), Narodowy Bank Polski (NBP) oraz Programy Ramowe UE w zakresie badań naukowych i innowacji. Dysponuje wiedzą i umiejętnościami w zakresie szeroko pojmowanych metod (ilościowych i jakościowych) badawczych służących do analizy zjawisk społecznych i projektowania polityk publicznych. Była konsultantką Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polskiej w obszarze Kompleksowej Umowy Gospodarczo-Handlowej (Comprehensive Economic and Trade Agreement, CETA). Jej aktualne zainteresowania badawcze obejmują badania społecznej percepcji, rezyliencję przestrzenną oraz demokratyzację nauki. Od 2023 roku pełni rolę Ambasadorki na rzecz The European Citizen Science Association (ECS).


Olha Zadorozhna, Ph.D.

Dr. Olha Zadorozhna jest ekonomistką oraz analitykiem danych, posiada tytuł doktora (Ph.D.) uzyskany na Uniwersytecie Bocconi we Włoszech, jest adiunktem w Akademii Leona Koźmińskiego. Jej zainteresowania badawcze znajdują się na styku ekonomii politycznej oraz finansowej. W swojej pracy badawczej Olha korzysta z metod oraz narzędzi statystycznych i ekonometrycznych, ma duże doświadczenie analizy danych oraz Big Data. Olha jest koordynatorką oraz ekspertką licznych projektów naukowych finansowanych przez Narodowy Centrum Nauki, Narodowy Centrum Badań i Rozwoju, Komisję Europejską oraz Programy Ramowy UE, miedzy innymi Horyzont 2020.  


Igor Zachariasz, Ph.D.

Igor Zachariasz, dr hab. nauk prawnych, profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, adwokat. Naukowo zainteresowany zagadnieniami teorii prawa, prawa konstytucyjnego i administracyjnego, nauki administracji i prawa samorządu terytorialnego. Zastępca redaktora naczelnego miesięcznika naukowego „Samorząd Terytorialny”, członek Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej przy Prezydencie m.st. Warszawy oraz Zespołu Prawno-Urbanistycznego działającego przy Komitecie Przestrzennego Zagospodarowania Kraju Polskiej Akademii Nauk. Wcześniej pracował w Unii Metropolii Polskich, ogólnopolskiej reprezentacji centralnych miast polskich metropolii, mających swoje przedstawicielstwo w Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. 


Jan Grzymski, Ph.D.

Jan Grzymski jest politologiem, wykładowcą akademickim. Pracuje jako adiunkt w Instytucie Studiów Europejskich Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jest badaczem w projekcie SHAPEDEM-EU w ramach Horizon Europe. W przeszłości na stanowisku post-doc, a później adiunkt w Ośrodku Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego (2019-2023). Pracował jako badacz w ramach projektów finansowanych przez Horizon Europe oraz Narodowe Centrum Nauki. Był także wykładowcą anglojęzycznego programu z podwójnym dyplomem Uczelni Łazarskiego i Coventry University na kierunku European Studies and International Relations (2011-2019) oraz pracował jako badacz w Instytucie Rozwoju Miast i Regionów, IRMiR (2022-2023). Współkoordynator sieci badawczej UACES „The Limits of Europe: Challenging the Crisis of European Integration” wraz z dr Russellem Fosterem i dr Moniką Brusenbauch Meislovą (2019–2022). Był laureatem stypendium Corbridge Trust Scholarship przyznanego przez Robinson College na Uniwersytecie Cambridge w Wielkiej Brytanii (2015, 2018). Odbył wizyty studyjne w King's College w Londynie, Wielka Brytania (lipiec-wrzesień 2018); Uniwersytet w Amsterdamie (UvA), Holandia (kwiecień 2016); Royal Holloway, Uniwersytet Londyński (lipiec-wrzesień 2015); Uniwersytet KU Leuven, Belgia (kwiecień 2014). Jest także pasjonatem tworzenia i stosowania innowacyjnych metod nauczania. Zaprojektował edukacyjną grę planszową dotyczącą negocjacji w sprawie Brexitu „How to Win Brexit?”.